Nawigacja
Strona główna
Kontakt
O szkole
Dokumenty szkolne
E-dziennik
Artykuły
News
Plan lekcji
Materiały dydaktyczne
Kącik matematyczny
Szukaj
Do pobrania
fun.tv
FAQ
Deklaracja dostępności
Biuletyn informacyjny

Zapraszamy do SP nr 2!
Biuletyn str. 1
Biuletyn str. 2

Od września do czerwca...


Nasz profil na Fb

Doradztwo edukacyjno-zawodowe

Na padlecie znajdziesz informacje, które mogą pomóc w wyborze drogi kształcenia oraz w wyborze drogi zawodowej. Zapraszamy!

Klauzula informacyjna zgodnie z RODO

Klauzula informacyjna zgodnie z RODO


Konkurs "Dookoła świata"
Napisane przez kgfusion dnia 01/01/2013 23:29
Konkursy szkolneSamorząd Uczniowski zaprasza do wzięcia udziału w konkursie pt. "Dookoła Świata". Co miesiąc, od stycznia do końca maja, będziemy prezentować jedno pytanie w którym pojawią się zabytkowe miejsca, budowle lub pomniki z całego świata. Wasze zadanie polega na odgadnięciu miejsca i państwa w którym znajduje się zabytek i oddania odpowiedzi na kartce do opiekuna SU pani Agaty Busz, podając swoje imię, nazwisko, klasę, oraz prawidłową odpowiedź. Co miesiąc, z pośród poprawnych odpowiedzi zostanie
wylosowana jedna i nagrodzona. Dodatkowo, dla osoby, która przez wszystkie miesiące będzie oddawała poprawne odpowiedzi, na koniec konkursu otrzyma nagrodę specjalną. Zapraszamy do udziału i życzymy powodzenia.
A oto pierwsza zagadka:

"Kiedy jej zarys wyłonił się z mgły, na pokładzie zapadła cisza" – wspominał pod koniec XIX wieku włoski emigrant , który przypłynął statkiem. Po długiej przeprawie przez Atlantyk wyczerpani imigranci ze Starego Świata dotarli do celu swoich marzeń. Zaledwie kilkaset metrów przed nimi wznosił się wielki posąg, który przepełniał ich szacunkiem i wzbudzał nadzieje na lepsze życie w odległym i obcym kraju. Francuscy demokraci zafascynowani wielką republiką po drugiej stronie Atlantyku, postanowili wyrazić swój podziw odpowiednim darem. Zamówili projekt posągu, którego twórca sądził początkowo, że figura posłuży za latarnię morską u wejścia do kanału Sueskiego. Inwestorzy zmienili jednak swoje plany i w końcu wysłali pocięty, zapakowany w 214 skrzyń, potężny posąg do Nowego Świata. Sam rzeźbiarz przyznał szczerze, że nie jest pięknym dziełem sztuki, na widzu jednak powinna zrobić wrażenie wielkość idei. Obecnie jest odwiedzana przez miliony ludzi z całego świata. Można się zdecydować na uciążliwą wspinaczkę i wspiąć się krętymi schodami od cokołu aż do samej góry.

Odpowiedzi (państwo oraz nazwę zabytku) prosimy oddawać na kartkach do 25 stycznia 2013 roku do opiekuna SU pani Agaty Busz, podając swoje imię, nazwisko i klasę. Nagrody czekają!!! :)
Komentarze
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Przetłumacz stronę

E-dziennik UONET+
Zdalne lekcje
Harcerska Drużna Wodna

Zapraszamy!


Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
Gości online: 2

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 364
Najnowszy użytkownik: eterian
Słoneczny panel
Dziś jest:

Wschód słońca: 5:18
Zachód słońca: 19:26

Dzień trwa:
14 Godzin 08 minut
I jest krótszy od najdłuższego dnia o: 4:26