KINDER + sport
Dodane przez kgfusion dnia 06/03/2016 09:38
Awans siatkarzy MZS Strzyżów do Finału Ogólnopolskiego w Częstochowie.

1 czerwca w hali ZSO nr 4 w Rzeszowie rozegrano Finał Wojewódzki Turnieju Mini - siatkówki chłopców KINDER + sport.(...)
Po zwycięstwach nad TKKF "Siódemka" Rzeszów oraz TSV Sanok drużyna MZS zajęła 1 miejsce w swojej grupie. W półfinałowym meczu chłopcy zwyciężyli drugi zespół AKS Resovia Rzeszów i awansowali do ścisłego finału, w którym ulegli pierwszej drużynie AKS Rzeszów i zajęli drugie miejsce w turnieju, co dało im awans do Finału Ogólnopolskiego, który w dniach 7-10 lipca rozegrany zostanie w Częstochowie.

Drużyna wystąpiła w składzie: Szymon Barlik, Patryk Bożek, Maciej Charzewski, Kacper Lutak oraz Łukasz Książek i Piotr Bosek.
Trenerem zespołu jest pan Andrzej Charzewski.

Treść rozszerzona

1 czerwca w hali ZSO nr 4 w Rzeszowie rozegrano Finał Wojewódzki Turnieju Mini - siatkówki chłopców KINDER + sport. Organizatorem zawodów jest Polski Związek Piłki Siatkowej, a udział w zawodach brać mogą zarówno reprezentacje szkół, jak i zespoły klubowe. Prawo startu w rzeszowskim finale po wcześniejszych turniejach eliminacyjnych uzyskało 8 najlepszych zespołów. Wśród nich znalazła się drużyna chłopców z MZS Strzyżów. Po zwycięstwach nad TKKF "Siódemka" Rzeszów oraz TSV Sanok drużyna MZS zajęła 1 miejsce w swojej grupie. W półfinałowym meczu chłopcy zwyciężyli drugi zespół AKS Resovia Rzeszów i awansowali do ścisłego finału, w którym ulegli pierwszej drużynie AKS Rzeszów i zajęli drugie miejsce w turnieju, co dało im awans do Finału Ogólnopolskiego, który w dniach 7-10 lipca rozegrany zostanie w Częstochowie. Trzecie miejsce również premiowane awansem zajął drugi zespół AKS Rzeszów, a 4 - TSV Sanok. W zawodach uczestniczyły również drużyny MKS MOSiR Jasło i UKS "Dwójka" Stalowa Wola.

Srebrne medale chłopcom ze Strzyżowa wręczał wielokrotny reprezentant Polski w piłce siatkowej - Krzysztof Ignaczak.