Nawigacja
Strona główna
Kontakt
O szkole
Dokumenty szkolne
E-dziennik
Artykuły
News
Plan lekcji
Materiały dydaktyczne
Kącik matematyczny
Szukaj
Do pobrania
fun.tv
FAQ
Deklaracja dostępności
Biuletyn informacyjny

Zapraszamy do SP nr 2!
Biuletyn str. 1
Biuletyn str. 2

Od września do czerwca...


Nasz profil na Fb

Doradztwo edukacyjno-zawodowe

Na padlecie znajdziesz informacje, które mogą pomóc w wyborze drogi kształcenia oraz w wyborze drogi zawodowej. Zapraszamy!

Klauzula informacyjna zgodnie z RODO

Klauzula informacyjna zgodnie z RODO


Konkurs kwietniowy rozstrzygnięty!!!
Napisane przez kgfusion dnia 05/04/2011 22:17
Konkursy szkolnePrawidłowa odpowiedź to: ALBERT EINSTEIN
Nagrodę wylosowała: MARIOLA ŁAPA z kl. I E, Serdecznie gratulujemy!!!!
A oto pytanie na maj:
Nie wiemy, dlaczego jego przydomek „Mały” nawiązywał do wzrostu. Jest możliwe, a nawet prawdopodobne, że był rzeczywiście niski, o czym czytamy w licznych jego biografiach. Był synem kupca, który dzięki pracowitości i zdolnościom osiągnął dobrobyt i umożliwił synowi swobodne, niezależne finansowo życie; syn zaś – jak się wydaje – w pełni to wykorzystywał. Nie myślał o tym, aby zarabiać na życie, nie ma też mowy, by gdzieś studiował. Zabiegał o przyjaźń wytwornych młodzieńców ze szlacheckich rodów, którzy w większości poświęcali czas paradom i ucztom. Nie był szlachcicem, ale posiadał dwie wartości, które miały większe znaczenie niż szlachecki tytuł: pieniądze i rycerskość. Był bardo bogaty i wspierał zubożałych szlachciców, którzy stawali się jego dłużnikami. Któregoś dnia uświadomił sobie, że takie życie nie może być fundamentem przyjaźni i poważania. Wziął udział w wyprawie wojennej, a następnie spędził dłuższy czas w niewoli. Ciężko chory, dochodził do przekonania, że jego życie wypełnia pustka i że uganiał się za błahostkami. Tak więc dokonała się w nim przemiana, nawrócenie. Gdy doszedł do wniosku, że musi poświęcić cały majątek – przede wszystkim na odbudowę kościoła – zabrał ze sklepu ojca wiele bel sukna, sprzedał je i przekazał pieniądze na odbudowę. Od tej chwili wkroczył na drogę, która miała prowadzić do Chrystusa. Za wszystkim co osiągnął, szerząc dobro i wzbudzając podziw, stała do końca jego 45 letniego życia ta sama motywacja: iść w pierwszym szeregu, czyniąc dobro, być najbiedniejszym z biednych. Jest patronem między innymi: zwierząt, więźniów, ubogich, harcerzy.
Kto to jest?
Odpowiedzi prosimy oddawać do końca maja do opiekuna SU pani Agaty Busz podając imię, nazwisko, klasę. Nagrody czekają!!!
Przetłumacz stronę

E-dziennik UONET+
Zdalne lekcje
Harcerska Drużna Wodna

Zapraszamy!


Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
Gości online: 2

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 364
Najnowszy użytkownik: eterian
Słoneczny panel
Dziś jest:

Wschód słońca: 5:18
Zachód słońca: 19:26

Dzień trwa:
14 Godzin 08 minut
I jest krótszy od najdłuższego dnia o: 4:26